skip to Main Content

Blogsfera podróżnicza w Polsce jest stosunkowo mała. Szacunkowo, zamyka się w liczbie 300 regularnie prowadzonych blogów. W pewnym momencie, świadomi swojego istnienia, poczuliśmy potrzebę poznania się i nawiązania współpracy. Spotykamy się regularnie w różnych miastach Polski, spotykamy się na szlaku, w podróży. Inspirujemy się wzajemnie i pomagamy sobie. Jak podróżnik podróżnikowi. Zaczynamy tworzyć ciekawą i silną społeczność.

Zawodowcy. Najwięksi i najbardziej znani.

Najlepsze polskie blogi podróżnicze - wędrowne motyle

Wędrowne Motyle – blog Ani i Marcina

Naszym skromnym zdaniem, to najlepszy blog o podróżowaniu w polskiej sieci. Poza tym, że świetnie piszą, świetnie montują filmiki, świetnie eksperymentują… to są świetnymi ludźmi. Tak po prostu. Chyba nie da się ich nie lubić, a poznanie ich na żywo tylko wzmacnia to wrażenie.

Sprawdź: gdziewyjechac.pl

Polskie blogi podróżnicze - lukaszsupergan.com

Łukasz Supergan

Blog charyzmatycznego człowieka, prawdziwego trampa i obieżyświata, pełen głębokich przemyśleń i zachwycających opowieści. W jego felietonach nie znajdziesz praktycznych informacji o miejscach, które przemierza. Znajdziesz tam za to wiele pytań i wniosków, które na długo zapadną w Twoją pamięć.

Sprwdź: lukaszsupergan.com

Najlepsze polskie blogi podróżnicze – tasteaway

Tasteaway – podobno najpopularniejszy blog o podróżach w Polsce

Jeden z najbardziej znanych i lubianych blogów podróżniczych w Polsce. Piszą o wszystkim, co związane z wyjazdami rodzinnymi. Znajdziesz tam porady jak podróżować z małym dzieckiem, rekomendacje kulinarne i wrażenia z podróży. Polecamy!

Sprawdź: tasteaway.pl

Njalepsze polskie blogi podróżnicze - LosWiaheros

LosWiaheros – blog Alicji i Andrzeja

Blog poświęcony turystyce aktywnej i podróżom na drugi koniec świata. Wędrówki górskie i wyprawy rowerowe to ich żywioł. Na blogu znajdziesz konkretne i pomocne porady, a także zajmujące relacje z podróży.

Sprawdź: loswiaheros.pl

Wschodzące gwiazdy

Najlepsze polskie blogi podróżnicze - Biegun Wschodni

BiegunWschodni.pl – blog Natalii i Maćka

Nieskromnie i odrobinę zuchwale pozwalamy sobie umieścić w tym miejscu siebie. Poruszamy się po Europie i narazie nie planujemy poszerzać naszego terytorium. Uwielbiamy Ukrainę, Bałkany, Rumunię, Mołdawię, Austrię, Włochy, Niemcy. Ale najbardziej zauroczeni jesteśmy Polską i to jej chcemy poświęcić więcej uwagi w 2016 roku. Chodzimy po górach i ulicami miast. Podróżujemy samolotem, samochodem, pociągiem, rowerem. Sypiamy pod namiotem, w gospodarstwach prywatnych, w schroniskach, hostelach i hotelach. Jadamy na ulicy i w znanych restauracjach. Nie ograniczamy się i nie nudzimy. Cieszymy się sobą, podróżami i życiem.

Sprawdź: biegunwschodni.pl

NAjlepsze polskie blogi podróżnicze - Ewa Jermakowicz

Rusz w Podróż – blog Ewy Jermakowicz

Blog niezwykle silnej i mądrej kobiety, której dzięki samozaparciu i konsekwencji udało się objąć kierownicze stanowisko w szwajcarskiej korporacji i zamieszkać w Bazylei. Ponad to, Ewa jest osobą bardzo sympatyczną, ciepłą i towarzyską. Każdą wolną chwilę poświęca na podróże po świecie, nie ograniczając się do konkretnych regionów. Jej blog obfituje w praktyczne porady, inspirujące relacje i głębokie przemyślenia. Z pewnością jest to jeden z blogów z tzw. górnej półki.

Sprawdź: ruszwpodroz.pl

Blogi podróżnicze - subiektywny ranking - Agua de Coco

Agua de Coco – blog Kasi i Marka

Dwójka Polaków, która przeniosła się do Lizbony w poszukiwaniu słońca. Piszą nie tylko o Portugalii! Od lat zakochani w Gruzji. Na blogu dużo natury, pieszych wędrówek i dobrego jedzenia. A sami autorzy to przesympatyczni i otwarci ludzie, z którymi spędzanie czasu należy do czystych przyjemności. Gościli mnie podczas mojego pobytu w Lizbonie i jestem pewna, że jeszcze do nich wrócę.

Sprawdź: aguadecoco.pl

Najlepsze polskie blogi podróżnicze - znajkraj.pl - blog Szymona Nitki

Znajkraj.pl – blog Szymona Nitki

Blog poświęcony aktywnej turystyce, zamykającej się w dwóch słowach: rower i skitury. O ile narciarstwo skiturowe jest mi jeszcze obce, o tyle turystyka rowerowa prezentowana przez Szymona inspiruje mnie, a rady udzielane przez niego pomagają dokonywać wyborów. Pierwszy raz trafiłam na ten blog kilka lat temu, szukając informacji o Roztoczu. Post, który wtedy służył mi pomocą, już nie istnieje. Jakież było więc zdziwienie Szymona, kiedy, po kilku latach od tamtego momentu, spotkaliśmy się osobiście, a ja przypomniałam mu o tamtym wpisie. Wysoka jakość treści zostaje w głowie czytelników na długo.

Wejdź i sprawdź: znajkraj.pl

Najlepsze polskie blogi podróżnicze - Notatki z podróży Pawła Osmólskiego

Notatki z podróży – blog Pawła Osmólskiego

Jeśli złośliwość jest domeną ludzi inteligentnych, to ten człowiek ma IQ znacznie ponad przeciętną. Cenię Pawła za to, czego sama nie potrafię – dzielenie się sobą, swoimi, nierzadko bardzo osobistymi przemyśleniami, przelewaniem myśli na papier, a w zasadzie na ekran monitora. Odwiedzamy podobne miejsca, toteż zawsze gdy wracam z podróży, sprawdzam, czy Osmól tam  był i jakie były jego wrażenia. Najczęściej są podobne, ale on pisze to, co u mnie pozostaje niewypowiedziane.

Wejdź i sprawdź: osmol.pl

choose travel

Choose travel, choose life – blog Łukasza i Kuby

Jestem przekonana, że ten blog będzie niedługo jednym z najbardziej znanych polskich blogów podróżniczych. Plus dla chłopaków za pomysł i wykonanie. Piszą o podróżach śladami znanych literatów: Andrzeja Stasiuka, Roberta D. Kaplana, Paula Theroux, Jacka Kerouacka i Huntera S. Thompsona.

Wejdź i sprawdź: choosetravel.pl

Najlepsze blogi podróżnicze - TropiMy Przygody

TropiMy Przygody – blog Karoliny i Bartka

Karolina i Bartek to przede wszystkim bardzo sympatyczni, pozytywni ludzie, którzy (podobnie jak my) łączą pracę na etacie z podróżami. Krótszymi i dłuższymi. Aktualnie w trakcie podróży dookoła świata. Poza tym dużo piszą o Polsce, co mnie cieszy najbardziej.

Wejdź i sprawdź: tropimyprzygody.pl

Pozostałe, które odwiedzamy

O dwojgu takich, co wciąż uciekają przed zimą w poszukiwaniu ciepełka i przygód, czyli podróże dookoła świata w pogoni za Słońcem.

Podróże bliskie i dalekie. Ulubione rejony: Ameryka Łacińska i Afryka. Ulubione tematy: języki, kultura, kuchnia.

Subiektywnie o Bałkanach i nie tylko. Relacje z podróży i psychodietetyczne spojrzenie na kraje Półwyspu Bałkańskiego.

Włochy bez nadmiernej koloryzacji. Na lądzie, na morzu, przy winie, na kawie. Podróże nie tylko enokulinarne.

Witaj w Boliwii. Usiądź wygodnie, zapnij pasy i … Ups, znowu zablokowali drogę!

O bajkowej Australii w podróży i na co dzień. O podróży dookoła świata z… happy endem. Najbardziej uśmiechnięty polski blog podróżniczy!

Dwa lata w solo podróży po Azji (z naciskiem na Indie i Sri Lankę), praca w Nowej Zelandii i w końcu życie na indonezyjskiej Jawie.

Opowieści z okresów mieszkania w Bośni czy Portugalii. Wrażenia z podróży solo do miejsc spoza utartego szlaku. Blog pisany z perspektywy pasjonatki szeroko pojętej sztuki.

Pierwszy polski blog o hotelowych programach lojalnościowych. Tutaj dowiesz się jak tanio (lub za darmo) nocować nawet w luksusowych hotelach.

Blog ukazujący nieznane oblicze Litwy. Galerie, podróże, informacje, kuchnia i wiele wiele więcej.

Afryka oczami Justyny Śnieżek. Podróże solo, inspiracje, praktyczne porady i fotoreportaże. Listy z Afryki.

Podróżnik amator, najczęściej podróżuje po krajach byłego Związku Radzieckiego, ale nie tylko.

Życie bez podróży jest jak potrawa bez soli! Autorski blog o fascynacji światem, inspirujących podróżach i podróżniczym stylu życia… na etacie

Blog o krajach hiszpańskojęzycznych: podróże, ciekawostki, spostrzeżenia kulturowe, porady na temat programu Erasmus w Hiszpanii.

O chłopaku, który postanowił realizować marzenia i poznawać nowe miejsca oraz ludzi w najróżniejszych zakątkach świata.

Podróże rodzinki najpierw dwu, potem trzy osobowej, a od dwóch miesięcy już czteroosobowej. Podróże bliższe i dalsze, po Polsce i po Europie.

Praktyczny przewodnik podróżniczo-kulinarny po świecie. O tym, co warto wrzucić do plecaka i na ząb w innych krajach.

Ciekawe miejsca, jedzenie&alkohole, street art, relacje z wyjazdów, przepisy z kuchni świata.

Samotne podróże po Europie młodej kobiety, permanentnie zachwyconej światem. Odwiedza podobne miejsca co ja, ale zazwyczaj ma na nie zupełnie inne spojrzenie.

Blog o poszukiwaniu słońca – na szlaku i na plaży. Samotnie, z plecakiem, budżetowo. Dużo informacji praktycznych, jeszcze więcej subiektywnych wrażeń.

O życiu w Chile i podróżach po Ameryce Łacińskiej. Relacje z podróży, zdjęcia, rady, przepisy, kulturowe spostrzeżenia i kulturalne polecenia.

Back To Top