skip to Main Content

Czasem, kiedy nie mamy możliwości wyrwać się z miasta na cały weekend, uskuteczniamy krótsze wycieczki. Na jednodniowy wyjazd doskonale nadają się Bieszczady. Z Rzeszowa to zaledwie 1,5-2 godziny jazdy samochodem.

Wołosate > Rozsypaniec > Halicz > Tarnica > Wołosate

Wyżej wymieniona pętelka, to jedna z moich ulubionych tras wędrówki, jest dość długa, widokowa i nie wymagająca cofania się. Samochód zostawiamy w Wołosatym, przy drodze, a następnie poruszamy się czerwonym szlakiem. Na Przełęczy Bukowskiej znajduje się duża wiata, w której można wygodnie odpocząć, a zaraz potem otwierają się widoki na polskie i ukraińskie Bieszczady.

Cała trasa liczy ok. 25 km. Pokonanie jej całkiem spokojnym tempem zajmuje ok. 7 godzin. W sam raz na jeden dzień. Schodząc z Tarnicy do Wołosatego, warto zboczyć nieco ze szlaku i odwiedzić cerkwisko oraz stary cmentarz między drzewami.

Jak dojechać w Bieszczady

Jeśli nie dysponujemy własnym środkiem transportu, z Rzeszowa i Sanoka jeżdżą autobusy PKS. Trzeba jednak monitorować rozkład, gdyż kursy ulegają zmianom. Niedawno Polski Bus uruchomił linię do samego serca Bieszczadów – Ustrzyk Górnych.
Polecam także zapisanie się do grupy na Facebooku – https://www.facebook.com/groups/transportbieszczady/ – w której można ogłosić chęć wyjazdu i znaleźć transport z Rzeszowa.

Ten wpis ma 5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top