skip to Main Content

Blogsfera podróżnicza w Polsce jest stosunkowo mała. Szacunkowo, zamyka się w liczbie kilkuset regularnie prowadzonych blogów. W pewnym momencie, świadomi swojego istnienia, poczuliśmy potrzebę poznania się i nawiązania współpracy. Spotykamy się regularnie w różnych miastach Polski, spotykamy się na szlaku, w podróży. Inspirujemy się wzajemnie i pomagamy sobie. Tworzymy barwną i ciekawą społeczność. Tutaj przedstawiam wybrane przeze mnie blogi, pogrupowane tematycznie. Odwiedzam je, chętnie czytam i czerpię z nich inspirację.

Najlepsze blogi o podróżowaniu z dziećmi

Tasteaway – podobno najpopularniejszy blog o podróżach w Polsce

Jeden z najbardziej znanych i lubianych blogów podróżniczych w Polsce. Piszą o wszystkim, co związane z wyjazdami rodzinnymi. Znajdziesz tam porady jak podróżować z małym dzieckiem, rekomendacje kulinarne i wrażenia z podróży. Różnimy się poglądami, ale podziwiamy i chylimy czoła!

Sprawdź: tasteaway.pl

Najlepsze blogi o podróżach z dziećmi - kajtostany

Kajtostany – blog Oli, Zbycha i trójki dzieciaków

Rodzinka do pokochania. Czytając ich relacje z podróży, mam przeogromną ochotę rozstawić sobie namiot obok nich, usiąść przy wspólnym ognisku i spędzić długie godziny na wspominaniu przygód. Ostatnio, ze względu na chorobę Rutki, blog poszedł trochę w odstawkę, ale widząc postępy jakie robi mała bohaterka, rośnie we mnie nadzieja, że wkrótce wrócą do podróży i pisania.

Sprawdź: kajtostany.pl

Najlepsze polskie blogi podróżnicze - kasai.eu

Kasai.eu – blog Kasi i Marka

Ludzie pełni pozytywnej energii i pasji, w których życiu nie ma miejsca na nudę i leżenie plackiem na kanapie przed telewizorem. Nieobce im góry i doliny, pustynie i nadmorskie krajobrazy, uwielbiają aktywnie spędzać czas na łonie natury, szukają geokeszy, a potem je zakopują. Najchętniej dopływają do nich kajakiem, oczywiście wszystko we trójkę. Są rodzicami energicznej Malwinki, która jest absolutnym zaprzeczeniem twierdzenia, że kobiety to słaba płeć. Na blogu dzielą się doświadczeniami z podróży i z życia. Zarażają chęcią do działania i motywują.

Sprawdź: kasai.eu

Najlepsze polskie blogi podróżnicze - zalatana para

Zalatana Para – ich dwoje i bliźniaki

O tym jak się podróżuje z dziećmi, przeczytacie na wielu blogach (choćby naszym hie hie), ale blogerów z bliźniakami nie znajdziecie wielu. Sama zastanawiam się, kiedy oni w tym kieracie znajdują jeszcze czas na pisanie bloga. Ale znajdują i chwała im za to, bo całkiem fajnie się go czyta.

Sprawdź: zalatanapara.wordpress.com

Najlepsze blogi o podróżach z dziećmi - gdziesakasperki

Gdziesakasperki.pl – blog Asi i Łukasza

Dla tej czwórki granice nie istnieją, a strefa komfortu jest dużo bardziej pojemna niż u przeciętnego zjadacza chleba. Żaden kontynent nie jest im straszny, ani żaden środek transportu. Trzeba przyznać, urocze latorośle będą miały w przyszłości co wspominać.

Sprawdź: gdziesakasperki.pl

Najlepsze polskie blogi podróżnicze - zbierajsie.pl

Zbierajsie.pl – blog Magdy i Jacka

Typowi etatowcy, pracujący po godzinach, stojący w korkach, na skraju jesiennej depresji, bez energii, bez chęci… STOP! Typowi? Skąd! Kolejni „popaprańcy”, którzy każdą wolną od pracy chwilę przeznaczają na podróże i turystykę z małym dzieckiem, a następnie opisują to na blogu.

Sprawdź: zbierajsie.pl

Cały czas w podróży

Ranking polskich blogów podróżniczych - HitchHaning

HitchHaning, czyli opowiastki z drogi Hani

Dla mnie to mistrzostwo świata podróżniczego storytellingu. Bloga niezwykle sympatycznej Hani odkryłam niedawno, ale już zdążył wciągnąć mnie do reszty. Opowiada o miejscach, których pewnie prędko nie odwiedzę, o takich , które leżą poza kręgiem moich zainteresowań, a jednak wchodzę i czytam. Dlaczego? Bo lubię jej poczucie humoru, charyzmę, entuzjazm. Tak po prostu.

Sprawdź: hitchhaning.com

Najlepsze blogi podróżnicze - TropiMy Przygody

TropiMy Przygody – blog Karoliny i Bartka

Karolina i Bartek to przede wszystkim bardzo sympatyczni, pozytywni ludzie, którzy porzucili pracę na etacie i zaraz po swoim ślubie wyruszyli w podróż dookoła świata. Jeszcze z niej nie wrócili, choć minęło już sporo czasu. Pytanie, czy w ogóle zamierzają wrócić?

Sprawdź: tropimyprzygody.pl

Najlepsze blogi podróżnicze - rocknroad

Rock’n’Road – czwórka przyjaciół i życie w podróży

W 2015 roku wyruszyli w podróż. Pierwotny plan zakładał, że objadą świat dookoła i tę przygodę zrelacjonują na blogu. Obecnie, ciągle będąc gdzieś w świecie, nie mówią już o podróży dookoła świata, ale o życiu w bezustannej podróży.

Sprawdź: rocknroad.com.pl

Turystyka hiperaktywna

Polskie blogi podróżnicze - lukaszsupergan.com

Łukasz Supergan

Blog charyzmatycznego człowieka, prawdziwego trampa i obieżyświata, pełen głębokich przemyśleń i zachwycających opowieści. W jego felietonach nie znajdziesz praktycznych informacji o miejscach, które przemierza. Znajdziesz tam za to wiele pytań i wniosków, które na długo zapadną w Twoją pamięć.

Sprwdź: lukaszsupergan.com

Najlepsze polskie blogi podróżnicze - znajkraj.pl - blog Szymona Nitki

Znajkraj.pl – blog Szymona Nitki

Blog poświęcony aktywnej turystyce, zamykającej się w dwóch słowach: rower i skitury. O ile narciarstwo skiturowe jest mi jeszcze obce, o tyle turystyka rowerowa prezentowana przez Szymona inspiruje mnie, a rady udzielane przez niego pomagają dokonywać wyborów. Pierwszy raz trafiłam na ten blog kilka lat temu, szukając informacji o Roztoczu. Post, który wtedy służył mi pomocą, już nie istnieje. Jakież było więc zdziwienie Szymona, kiedy, po kilku latach od tamtego momentu, spotkaliśmy się osobiście, a ja przypomniałam mu o tamtym wpisie. Wysoka jakość treści zostaje w głowie czytelników na długo.

Wejdź i sprawdź: znajkraj.pl

Turystyka kulinarna

Blogi o podróżach i gotowaniu - głodny świata

Głodny świata Filip i jego dzieła

Jedzenie to nieodzowny element poznawania świata, a według mnie najprzyjemniejszy. Kiedy połączy się cztery pasje – podróże, jedzenie, gotowanie i fotografię, a w dodatku dwie ostatnie przynoszą takie efekty jak u Filipa, to sukces w mediach internetowych murowany.

Sprwdź: glodnyswiata.pl

Polska, Europa, świat. Podróże małe i duże

Najlepsze polskie blogi podróżnicze - wędrowne motyle

Wędrowne Motyle – blog Ani i Marcina

Naszym skromnym zdaniem, to najlepszy blog o podróżowaniu w polskiej sieci. Poza tym, że świetnie piszą, świetnie montują filmiki, świetnie eksperymentują… to są świetnymi ludźmi. Tak po prostu. Chyba nie da się ich nie lubić, a poznanie ich na żywo tylko wzmacnia to wrażenie.

Sprawdź: gdziewyjechac.pl

Najlepsze polskie blogi podróżnicze - Notatki z podróży Pawła Osmólskiego

Notatki z podróży – blog Pawła Osmólskiego

Jeśli złośliwość jest domeną ludzi inteligentnych, to ten człowiek ma IQ znacznie ponad przeciętną. Cenię Pawła za to, czego sama nie potrafię – dzielenie się sobą, swoimi, nierzadko bardzo osobistymi przemyśleniami, przelewaniem myśli na papier, a w zasadzie na ekran monitora. Odwiedzamy podobne miejsca, toteż zawsze gdy wracam z podróży, sprawdzam, czy Osmól tam  był i jakie były jego wrażenia. Najczęściej są podobne, ale on pisze to, co u mnie pozostaje niewypowiedziane.

Wejdź i sprawdź: osmol.pl

NAjlepsze polskie blogi podróżnicze - Ewa Jermakowicz

Rusz w Podróż – blog Ewy Jermakowicz

Blog niezwykle silnej i mądrej kobiety, której dzięki samozaparciu i konsekwencji udało się objąć kierownicze stanowisko w szwajcarskiej korporacji i zamieszkać w Bazylei. Ponad to, Ewa jest osobą bardzo sympatyczną, ciepłą i towarzyską. Każdą wolną chwilę poświęca na podróże po świecie, nie ograniczając się do konkretnych regionów. Jej blog obfituje w praktyczne porady, inspirujące relacje i głębokie przemyślenia. Z pewnością jest to jeden z blogów z tzw. górnej półki.

Sprawdź: ruszwpodroz.pl

Back To Top